Układ treści

Cała treść Nawigatora Przedsiębiorczości została podzielona na 6 następujących po sobie oraz logicznie powiązanych modułów (rozdziałów) tematycznych:

  1. Czym jest firma? W module tym znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego, czym jest gospodarka rynkowa, jakie są różnice między byciem pracownikiem i pracodawcą oraz na czym polega prowadzenie firmy.
  2. Ja i firma. Część druga poświęcona jest określaniu własnych predyspozycji przedsiębiorczych oraz wskazywaniu dostępnych sposobów na ich rozwijanie. W tej części po raz pierwszy będziesz musiał/a zmierzyć się z pytaniem, czy firma to dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
  3. Pomysł na biznes. Po zapoznaniu się z modułem trzecim powinieneś/powinnaś być świadomy/a własnych celów, jakie masz w związku z prowadzeniem biznesu oraz stworzyć zarys swojego pomysłu biznesowego.
  4. Biznesplan. To rozdział kluczowy w planowaniu własnej działalności gospodarczej. Zapewne będzie wymagał od Ciebie najwięcej wysiłku, analiz i wyliczeń. Rzetelne wykonane zadania z tego rozdziału pozwolą Ci nie tylko zaplanować większość Twojej działalności, ale staną się też Twoim przewodnikiem w przyszłości.
  5. Weryfikacja koncepcji firmy. W module piątym jeszcze raz podpowiemy, w jaki sposób sprawdzić, czy nasza koncepcja działalności biznesowej ma sens, i jak zmniejszyć możliwe ryzyka.
  6. Zakładanie działalności gospodarczej. Moduł ostatni pełni rolę praktycznego przewodnika, który w prosty sposób przeprowadzi Cię przez proces rejestracji firmy i pierwsze tygodnie działalności.

Oprócz wymienionych powyżej modułów do Twojej dyspozycji jest także baza wiedzy, w której znajdziesz szereg przydatnych informacji i wyjaśnień, a także słownik i katalog przydatnych stron internetowych.