Moduł III: Pomysł na biznes

Zasoby osobiste

Baza wiedzy Słownik Katalog stron

Moduły


Wykonując różne prace w przeszłości albo realizując swoje pasje, systematycznie zdobywałeś nową wiedzę i kolejne umiejętności. Jest bardzo prawdopodobne, że w czasie swojego życia zgromadziłeś całkiem spory bagaż wiedzy oraz konkretnych umiejętności, które w połączeniu z Twoimi wrodzonymi talentami stanowią twoje zasoby osobiste.
To duży kapitał, który możesz wykorzystać w planowanej działalności gospodarczej, a odpowiednia ich analiza może stanowić dodatkową inspirację przy określaniu pomysłu na biznes. Twoje mocne strony i wiedza mogą stanowić o przewadze konkurencyjnej i unikatowości oferty. Proponujemy Ci dokonanie podsumowania Twoich zasobów, rozszerzając je także o zasoby materialne, które mogą być przydatne w rozpoczynaniu działalności gospodarczej.
Tworząc listy zasobów, nie ograniczaj się – niech powstają w efekcie kreatywnej pracy mózgu. Jeśli wykorzystanie niektórych zasobów okaże się nierealne lub niepotrzebne, zawsze możesz je skreślić. Pamiętaj przy tym, że pracując, zawsze robisz to całym sobą, warto więc wykorzystać w prowadzonym przedsiębiorstwie cały swój potencjał.


Zadania

Moje zasoby osobiste, czyli czym dysponuję

Widok zadania jest widoczny wyłącznie dla zalogowanych. Zaloguj się lub załóż konto.


Podsumowanie

Dokonaj jeszcze raz analizy swoich zasobów. Spróbuj wyłonić główne, kluczowe wątki i połączyć je w całość. Jak Ty się widzisz, jak Cię widzą inni, co umiesz, co lubisz, co posiadasz, jaki jest Twój system wartości i w jaki sposób chciałbyś działać na rzecz swoich klientów. Daj się ponieść inwencji twórczej, nie cenzuruj i nie ograniczaj swojej wyobraźni. Jeżeli potrzeba, wróć do opisu, który sporządziłeś, i uzupełnij go. Zastanawiaj się, jak Twoje cechy i zasoby osobiste mogą wpłynąć na kształt Twojej działalności. Rozważaj w tym zakresie nie tylko przedmiot działalności, czyli to, co robisz, ale również jak to robisz.