Moduł III: Pomysł na biznes

Weryfikacja pomysłu na biznes

Baza wiedzy Słownik Katalog stron

Moduły


Zaproponowane przez Ciebie wcześniej pomysły na biznes trzeba poddać weryfikacji, aby dokonać ostatecznego wyboru jednego z nich i przystąpić do planowania działań, a następnie do realizacji. Można to zrobić w 3 etapach:

  • wer1
    Ty sam i Twoje odczucia. Warto, abyś zorientował się, z czym dokładniej wiąże się realizacja każdego z Twoich pomysłów. Czego będzie wymagać od Ciebie dany pomysł i jak bardzo chcesz się nim zajmować?
  • wer2
    Twoi bliscy i przyjaciele. Innym sposobem weryfikacji jest przedyskutowanie swoich pomysłów z osobami bliskimi i przyjaciółmi, którzy pomogą wskazać Ci takie aspekty każdego z nich, które z jakiegoś powodu pominąłeś.
  • wer3
    Potencjalni klienci. W trzecim etapie pomyśl, z jakimi klientami będziesz miał do czynienia, realizując każdy ze swoich pomysłów, oraz czego klienci będą od Ciebie wymagali i oczekiwali.

Po spokojnym zastanowieniu, konsultacjach z bliskimi i analizie potencjalnych klientów wybierz ten pomysł, który wydaje Ci się najbardziej ciekawy, motywujący i z największymi szansami na powodzenie. Od tej pory koncentruj się tylko na nim, inne pomysły pozostawiając za sobą.


Zadania

Na czym będzie polegała działalność mojej firmy

Widok zadania jest widoczny wyłącznie dla zalogowanych. Zaloguj się lub załóż konto.


Podsumowanie

Zakończyłeś etap formułowania wstępnego pomysłu na biznes. Gratulacje! Kolejnym krokiem będzie rozwinięcie Twojej koncepcji w szczegółach i przygotowanie bardziej szczegółowego opisu przedsięwzięcia, czyli biznesplanu.